• slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Burs başvurularınız bize ulaştı. Eğitim komisyonumuzun toplantısından sonra en yakın zamanda web sitemizden burs kazananların listesini açıklayacağız.

Senoz Derneği


Rize Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 18,6103   18,6438
EURO 19,6004   19,6357
       
Özlü Sözler
“Başkasından senin için vazgeçen, bir gün mutlaka başkası için senden vazgeçer.” Mevlana
Sponsorlarımız
Müjde! Senoz Ekovadi Projesi Onaylandı!

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, Çayeli Senoz Vadisi’nde ekoturizmin başlatılması ve yaygınlaştırılması ile örgütlü tarımın teşvik edilerek hayvancılığın geliştirilmesi, coğrafi işaretli ürünlerin üretim, satış ve pazarlamasının desteklenmesi, yöresel mimarinin korunması, bölge kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması, çevre eğitimi ve tarımsal eğitim verilmesi, gençlerin ve kadınların eğitim ve istihdamının sağlanması, turizm rotalarının belirlenerek, yerel turizmin ve deneyim turizmin geliştirilmesi ve kırsal kalkınmanın gelişmesinin amaçlandığı belirtildi.

Projenin bütün Senoz Vadisi'ni kapsayıcı şekilde planlandığının vurgulandığı açıklamada, proje alanı olarak Buzlupınar köy merkezinde dört dönümlük bir alan belirlendiği, proje alanının ise Çayeli’ne 16 kilometre uzaklıkta olduğu ifade edildi.

Senoz Ekovadi projesinin birinci etabında; proje rekreasyon alanı oluşturulması ve altı turizm rotasının alt yapı düzenlemelerinin yanı sıra yaşayan müze, gastronomi merkezi, nalya, yöresel ürün bedestenleri, kamelya, minyatür çay bahçesi yapımı, çocuk oyun parkı, otopark, çevre düzenlemesi, turizm rotalarının belirlenmesi, kültür, doğa fotoğrafçılığı, araç ile köy safari, bisiklet, yürüyüş ve extrem yürüyüş rotası yer alıyor. 

Projenin İkinci etabında; doğa okulu kurulması, süt ürünleri üretim atölyesi oluşturulması, çay deneyimleme ve çay üretim noktası oluşturulması üçüncü etapta ise; sportif turizm amaçlı eğitim merkezinin yer alacağı açıklandı.

 

 


21 Ekim 2022

Okunma Sayısı: 228


44.192.52.167
DİĞER HABERLER

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top