• slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
 • slayt
Hoş Bir Sada Bırakmak İşte Böyle Olur.

Tatil dolayısıyla köyüm Çayeli / Çatalderedeki evimdeyim. Telefonum çaldı; karşımdaki kişi, Çayeli/ Buzlupınar Köyünden dayı oğlu Said Özmen. 
Selam , kelam derken; dayı oğlu:” Abi, abimin hanımı Fatuli yengem hasta; kalp rahatsızlığı var; Rize, Trabzon gezdirilmiş, teşhis konmuş lakin bu konuda beceriye , ameliyatını gerçekleştirme cesaretinde sahip bir doktor bulamadık!.. 
Sizin köylü olup, oldukça üne sahip sayın doktor Mahmut Akyıldız Hocamız aklımıza geldi. Bu konuda aracı olursanız çok memnun oluruz.” Dedi.

Öncelikle çok geçmiş olsun, ne demek , hemen kendisini arıyorum, dedim.
Ve hemen kendisini aradım. 
Selamlaşma ve hal hatırını sordum. Köydeyim, burada her şey çok güzel, seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız, dedim. 
 Bilmukabele ardından; “ Şu an tatildeyim, oraları aratmayacak bir yerdeyim, az sonra sana resimlerini atacağım, “ Dedi ve dediğini yaptıktan sonra kendisine esas meseleyi anlattım. 

“ Bana teşhisle ilgili eko vs. Ne varsa atsınlar, şu an tatil günü, Pazartesi bakar ve görüşümü bildiririm.” Dedi. 

Hemen dayı oğlunu aradım , yapmaları gerekeni söyledim. Onlar da gereğini yapmış, belgeleri Hocamıza göndermişler.

Sağ olsun, var olsun ; sabredemedi, Pazartesi olmadan geri dönüş yaptı. 
“ Getirsinler, gereken ne ise yaparız, “ dedi. 

Nam- ı diğer Fatuli yenge, diğer dayı oğlu Temel’in hanımı.
İki gün sonra hastayı Çayeli / Buzlupınar köyünden alıp hep beraber İstanbul’a doğruca Mahmut Hocamızın hastanesine götürmüşler.

Aradan beş gün geçti, köyümden ayrılıp Çamlıhemşin/ Şenyuva Köyüne eşimin yanına gittim. Merak içinde haber bekliyorum. Saat 16:00 civarı telefonum çaldı. Karşımda sayın Hocam Mahmut Akyıldız. Sevincimi, duyduğum hazzı kelimelerle anlatamam. 
Selamlaşma ve kısa bir hasbıhalin ardından;” Hastayı bugün ameliyat ettim, iyi geçti, yoğun bakıma aldım; her şey iyi, yolunda.” Dedi. 

Ey senden ve ekibinden Allah(cc) razı olsun, elinize, gönlünüze, beyninize, kalbinize, tüm vücudunuza sağlık; ceddinize rahmet, dedim. Sonsuz, tarifi imkansız bir memnuniyet içindeydim. 
Doktorumuz , dayı oğlundan önce davranmış, büyük bir hassasiyet göstererek beni arayıp haber verme zahmetine katlanmış, nezaketini göstermişti.Belli ki , her hastasında olduğu gibi, buradaki neticeden kendisi de çok mutlu olmuştu. 
Kendisine tekrar tekrar teşekkür ederek , sağlık ve esenlikler içinde başarılarla dolu nice yıllara diyerek selamlayarak görüşmeyi tamamladık. 

Ardından hemen dayı oğlunu arayıp haber vererek olup biten karşısında memnuniyetimi ve çok geçmiş olsun dileklerimin şahsına ve şahsında hasta ve yakınlarına iletmesini istedim. O’ da bana; “ Abi, beni geçtin, ben de şimdi seni arayacaktım. Hastahaneden geliyorum. Hastamız ameliyattan çıktı, yoğun bakıma alındı. Allah(cc) , Mahmut Hocamdan , ekibinden, sizlerden razı olsun. Çok mutluyuz .” sözlerinden sonra selam ve iyi dileklerin ardından konuşmamızı tamamladık.

Neticede, Hemşinli , Buzlupınar Köyünden nam-ı diğer Fatuli yengemiz koltuk altından Aort kapak ,Triküspit ring aniloplasti ameliyatı başarı ile gerçekleştirilmiş oldu. Bundan sonraki hayatını sağlık ve esenlikler içinde, sevdikleriyle beraber nice yıllara, diyor, en kalbi selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.

Hahoncun (Çataldere) bağrından çıkan, yaylacılığı, çobanlığı, köyün her türlü ağır çalışmasını bilen ve yaşayan; namüsait şartlarda okuyup ehliyetli (diploma), emniyetli ( güvenilir) , şahsiyetli(olduğu gibi görünüp göründüğü gibi olan, her yönüyle dört dörtlük mükemmel insan, aile reisi, dost, hemşehri canlısı) , günden güne ününe ün katan sayın çok değerli , canımız, ciğerimiz, gurur vesilemiz Sayın Operatör Dr. Mahmut Akyıldız ‘ ı tebriklerimle gözlerinden öpüyorum. 

Allah(cc) razı olsun. Cümle geçmişlerine özellikle babası, yetişmesinde büyük katkısı olan meslektaşım, ağabeyimiz merhum Dursun Ayar hocama Allah(cc) gani gani rahmet eylesin, kabirleri nur, mekanları cennet olsun. 
Çok değerli ve de sevgili doktorumuza Sağlık ve esenlikler içinde, sevdikleriyle beraber ve başarılarla dolu nice yıllara, diyorum. İyi ki varışınız. Allah’a emanet olunuz, hoşça kalınız.
Ziya AKÇAL, 18.08. 2021- Çamlıhemşin/ŞenyuvaZiya Akçal
Okunma Sayısı: 1038


44.211.26.178
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Sponsorlarımız

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top